Osuszanie po zalaniu

Zalanie budynku może być prawdziwą katastrofą, której skutki będą utrzymywały się przez bardzo długi czas. Pomijając już te najbardziej oczywiste straty, takie jak uszkodzenie czy zniszczenie niektórych elementów wyposażenia pomieszczeń trzeba pamiętać, że duża ilość wody może mocno uszkodzić całą strukturę budynku. Wilgoć działa destrukcyjnie na ściany, przyczynia się także do powstawania wielu zagrożeń dla naszego zdrowia – przede wszystkim grzybów i pleśni. Osuszenie takiego budynku jest trudniejsze, niż się wydaje. Nie wystarczy samo usunięcie z niego wody, bowiem wilgoć nadal pozostaje kłopotem. Oferujemy kompleksowe usługi związane z osuszaniem budynków – jesteśmy w stanie znacznie zminimalizować straty każdego klienta, który spotkał się z taką sytuacją.

Osuszanie po zalaniu to kompleksowa usługa, na którą może składać się szereg różnych działań. Przed przystąpieniem do prac należy dokładnie ocenić skalę zniszczeń i warunki panujące w zalanym budynku. W najkorzystniejszej sytuacji jesteśmy, kiedy możemy zabrać się do działania w miarę szybko po zalaniu, bowiem z czasem stan budynku się pogarsza. Woda stale rozprzestrzenia się w różnych kierunkach, zwiększając szkody materialne i poszerzając obszar do osuszenia. Wilgoć także działa znacznie szybciej, niż się wydaje. Nawet w ciągu doby od zalania pojawia się pleśń czy grzyby, które potem ciężko usunąć. Zalegająca woda potrafi także bardzo szybko uszkodzić strukturę ścian, które stopniowo zaczynają pęcznieć pod wpływem jej działania. Brak odpowiednio szybkiej reakcji często sprawia, że konieczny staje się gruntowny remont.

Dysponujemy zróżnicowanym wyposażeniem wysokiej klasy, które zapewnia pełną skuteczność oferowanych przez nas usług. Zakres prac potrzebnych do wykonania oceniamy indywidualnie po zapoznaniu się z sytuacją danego klienta. Jesteśmy dzięki temu w stanie przywrócić do porządku pomieszczenie w bardzo krótkim czasie od jego zalania, nigdy nie marnując cennych godzin na zbędne zastanawianie się. Usuwamy wodę jak i wszystkie negatywne efekty działania pleśni, dając pewność, że pomieszczenie nadal będzie nadawało się do użytku.