Co to jest ozonowanie

Ozonowanie służy do dezynfekcji, odkażania mikrobiologicznego wnętrz i powierzchni bez użycia środków chemicznych. Wystarczy 1 godzina działania ozonatora by pomieszczenia stały się sterylne, z powietrzem świeżym i pachnącym „jak po burzy”. Działanie bakteriobójcze ozonu jest około 50 razy skuteczniejsze i 3000 razy szybsze niż chloru.

Dezynfekcja pomieszczeń powszechnie kojarzona jest z koniecznością używania różnego rodzaju środków chemicznych, które wcale nie muszą być bezpieczne dla użytkownika. Istnieją jednak inne sposoby na uzyskanie pełnej sterylności mikrobiologicznej w danym miejscu bez stosowania takich produktów. Jednym z nich jest ozonowanie, metoda powszechnie znana i chętnie wykorzystywana na całym świecie. Ozonowanie to przede wszystkim rozwiązanie w pełni bezpieczne i ekologiczne, a przy tym na tyle uniwersalne, że może sprawdzić się w wielu sytuacjach.

 

Ozonowanie dla alergików

Ozonowanie to jedyna skuteczna metoda w walce z alergenami. Ozonator na stałe usuwa z domu oraz wszystkich pomieszczeń grzyby, bakterie, wirusy, roztocza. Po wykonanej usłudze przez naszą firmę usługi powietrze jest zdezynfekowane – wolne od wszelkich alergenów. Alergicy potwierdzają skuteczność zabiegu, aby efekt był stały – aby uwolnić się od reakcji alergicznych, zabieg należy powtarzać parę razy do roku

Usługi ozonowania nie bez powodu cieszą się obecnie tak wielką popularnością. Ozonowanie jest bardzo skuteczne i na tyle uniwersalne, że świetnie sprawdza się w najróżniejszych przypadkach – wszędzie tam, gdzie tylko konieczna jest dezynfekcja i trwałe usunięcie przykrych zapachów.

SZKOŁY, ŻŁOBKI, PRZEDSZKOLA

Ozonowanie w 100% usuwa alergeny, drobnoustroje, wirusy, bakterie oraz ich przetrwalniki. Regularne zabiegi ozonowania skutecznie zapobiegają infekcjom oraz zakażeniom wśród dzieci.

DOM

Dezynfekcja pomieszczeń – usuwanie alergenów, grzybów, pleśni, roztoczy, deratyzacja. Przygotowanie sterylnego mieszkania przed narodzinami dziecka. Usuwanie zapachów : stęchlizny, zwierząt, papierosów, sterylizacja/dezynfekcja pomieszczeń.

MOTORYZACJA

Odkażanie klimatyzacji samochodowej bez używania środków chemicznych, usuwanie wszelkich zapachów ( stęchlizna, papierosy, zapachy odzwierzęce itp. ) z kabin samochodowych.

HOTELARSTWO

Czas sprzątania pokoju i jego przygotowania dla nowego gościa jest skrócony dzięki wykorzystaniu generatora ozonu. Pokój pełen nieświeżego, zanieczyszczonego powietrza można przemienić w świeży pachnący pokój w mniej niż 20 minut. Ozonowanie nie tylko sterylizuje pomieszczenie, ale również całkowicie usuwa pleśń i grzyby.

SŁUŻBA ZDROWIA

Stosowanie ozonu w szpitalach, przychodniach, salach operacyjnych, gabinetach zabiegowych, stomatologicznych, salach chorych, w korytarzach zapobiega infekcjom i zakażeniom.

PRZETWÓRSTWO MIĘSNE

Ozonowanie pomieszczeń rozbioru mięsa, lad chłodniczych oraz sal sprzedaży w sklepach mięsnych, przedłuża świeżość i trwałość mięsa i jego przetworów. Nie bez znaczenia jest utrzymujący się w sklepie świeży zapach pozbawiony typowego odoru psującego się mięsa.

SZKODY PO POŻARACH

Ozonowanie pogorzelisk w celu usunięcia zapachu spalenizny. Skuteczność ~99%.

SZKODY PO POWODZIOWE I PO ZALANIACH

Ozonowanie niszczy rozwijające się po powodziach i zalaniach pleśnie i grzyby oraz ich plechy i grzybnie.

ZAKŁADY POGRZEBOWE

Usługa polega na ozonowaniu pomieszczenia przygotowania do pochówku zwłok. Sterylizacja pomieszczeń i chłodni oraz przygotowanie pojazdu transportowego.

 

Firma OZONIUM świadczy usługi ozonowania, usuwania zapachów, jonizowania, osuszania na terenie Piotrkowa Tryb., Bełchatowa, Tomaszowa Mazowieckiego oraz całym regionie łódzkim

Informacje na temat ozonowania w dokumentach PDF do ściągnięcia:

  1. pobrany plikZastosowanie ozonu w przemyśle spożywczym
  2. pobrany plikZastosowanie ozonu w przetwórstwie rybnym
  3. pobrany plikLista bakterii i wirusów zabijanych przez ozon.
  4. pobrany plikDezynfekcja pomieszczeń szpitalnych
  5. pobrany plikOzon w przechowalnictwie zbóż